Nagrody i pochwały dla nowych Revolt X

piątek, 12 kwietnia 2024

Produkt

Nowe rowery Revolt X przykuły uwagę dziennikarzy i testerów, zbierając nagrody oraz recenzje pochwalne za jego możliwości jazdy w trudnym terenie.

Na linię rowerów Revolt X składają się z modele z ramą karbonową oraz aluminiową z geometrią zoptymalizowaną pod kątem użycia amortyzatorów, dzięki czemu są doskonałym wyborem na trudne szutry. Revolt X Advanced Pro jest zbudowany na lekkiej ramie z karbonu Advanced, natomiast Revolt X stworzono przy użyciu wiodącej w branży technologii aluminium ALUXX.

Wszystkie modele wyposażone są w amortyzowane widelce o skoku 40mm stworzonym z myślą o jeździe po szutrach. Widelec połączony jest z wyjątkowym dropperem zapewniającym lekką amortyzację i kokpitem zapewniającym pełną kontrolę na trudnej nawierzchni, zapewniając linii rowerów Revolt X wydajność rowerów z barankiem oraz pewność prowadzenia roweru górskiego.

Jest przy tym niezwykle łatwy w dostosowaniu do indywidualnego stylu jazdy i terenu. Wszystkie ramy wyposażone są we flip chip umożliwiający dostosowanie bazę kół i zwiększenie prześwitu na oponę (do 53mm). Ponadto kolarz ma możliwość wyboru spośród trzech sztyc - dołączonego droppera z amortyzacją dla pełnej kontroli, sztycy D-Fuse dopasowanej do rower dla lekkiej amortyzacji albo tradycyjnej okrągłej sztycy o średnicy 30.9mm.

BikeRadar opublikował pełną recenzję Revolt X Advanced Pro i był pod jego dużym wrażeniem, co zaowocowało tytułem zwycięzcy 2023 Bike of the Year, nazywając go "rowerem skoncentrowanym na jeździe w terenie, który jeździ doskonale".

Revolt X Advanced Pro zestawiony był z innymi rowerami z kategorii nazwanej "extreme gravel", która zawierała BMC Kaius 01 One, Factor Ostro Gravel, Ridley Kanzo Adventure Rival AXS oraz Pivot Vault Ultegra Di2  w trudnym teście w południowej Anglii. Wyróżniająjąc się na tle konkurencji, rower zwrócił uwagę testerów swoim "dużym prześwitem, szerokością opon, dwoma systemami amortyzacji i prowadzeniem, do którego łatwo było się dostosować w momencie, gdy trasa stawała się nierówna i kręta"

James Huang z Escape Collective także zamieścił recenzję, w której twierdzi, że Revolt X Advanced Pro "zaciera linię pomiedzy gravelem i MTB, ale jest także samodzielną i bardzo zdolną bestią." Huang przetestował go w zróżnicowanym terenie i napisał: "W trakcie jazdy w trudniejszym terenie Revolt X błyszczy najbardziej." Kontynuując: "praca amortyzatora Fox jest precyzyjna, z wystarczającym ugięciem by poradzić sobie z lekkim szutrem oraz średnimi kamieniami i korzeniami, ale wystarczającym podparciem dla uniknięcia ciągłego kołysania podczas pedałowania." Patrząc na amortyzowanego dropera napisał: "te 30mm zakresu pracy to niewiele, ale wystarczająco dla poradzenia sobie z nagłym uderzeniem, które w innym wypadku mogłoby zostać odczute podczas jazdy."

Gran Fondo Cycling wybrało Revolt X Advanced Pro 1 jako jeden z "najgorętszych graveli roku" i przyznało mu nagrodę "Best Buy". "Przyśpiesza szybko pomimo posiadania amortyzacji, prowadzenie jest precyzyjne, i zapewnia dobrą amortyzację w trudniejszym terenie", napisał dziennikarz. "Można mieć pewność, że na co dzień, na szybkich ustawkach, długich wyprawach bikepackingowych lub jeździe po szlakach zapewni dosonałą zabawę." Po więcej sprawdź linki do pełnych receznji. A dla informacji o rowerach z linii Revolt X, kliknij tutaj.

bikeandride.cz (Czech Republic)

BikePacking.IT (Italy)

BikeRadar (UK)

Bikeworld.pl (Poland)

Ciclismo (Italy)

CyclingNews (UK)

Cyclist.com (Australia)

Escape Collective (USA)

ES MTB (Spain)

Flow MTB (Australia)

Forbes (USA)

Gran Fondo Cycling (Germany)

Matos Velo (France)

MTB-VCO (Italy)

VeloZine (The Netherlands)

Udostępnij