Dołącz do Giant podczas 16 edycji Ride Like King!

czwartek, 9 maja 2024

Giant

Zapraszamy kolarzy z całego świata do dołączenia do Giant, Zwift oraz World Bicycle Relief w dniach 17-19 Maja do akcji "Ride for a Better World".

Giant Group ponownie nawiązała współpracę z World Bicycle Relief i Zwift przy corocznej imprezie Ride Like King. W dniach 17–19 maja odbędą się uroczystości upamiętniające wiarę założyciela Giant Group, Kinga Liu w moc rowerów, wraz z rozgrzewkowymi przejażdżkami na Zwift od 13 maja, po raz szesnasty.

Ride Like King zrzesza ludzi z całego świata, którzy biorą udział w wirtualnych przejażdżkach grupowych, a także klasycznych jazdach w swojej bliskiej oraz dalszej okolicy. Trzydniowe wydarzenie wspiera World Bicycle Relief, globalnej organizację non-profit, która wykorzystuje rowery do mobilizowania ludzi w na obszarach wiejskich. Rowerzyści mogą brać udział w wirtualnych przejażdżkach na platformie Zwift oraz w przejażdżkach na świeżym powietrzu, które można organizować i śledzić za pośrednictwem centrum zbierania funduszy World Bicycle Relief .

„Z biegiem lat Ride Like King rozrosło się od małego wewnętrznego wydarzenia w Grupie Giant, którego celem jest świętowanie naszej pasji do kolarstwa, do corocznego światowego wydarzenia organizowanego z naszymi partnerami WBR i Zwift” – powiedziała Phoebe Liu, dyrektor ds. marki i marketingu Giant Group. „Jesteśmy podekscytowani możliwością ponownego rozszerzenia wydarzenia w tym roku, ponieważ nadal promujemy sposoby, w jakie rowery mogą zapewniać znaczące połączenia i zmiany w społecznościach na całym świecie”.

Uczestnicy mają szansę stać się częścią tej zmiany i pomóc Giant Group w przekazaniu jednego roweru na każde 500 km przejechanych wspólnie – zarówno na Zwift, jak i podczas przejażdżek na świeżym powietrzu, które można zarejestrować za pośrednictwem centrum kampanii RLK16 World Bicycle Relief. Celem jest zgromadzenie 300 000 kilometrów i przekazanie do 600 rowerów, co przekroczy łączną liczbę 500 z zeszłego roku.

World Bicycle Relief
Od 2005 roku organizacja World Bicycle Relief dostarczyła potrzebującym społecznościom ponad 785 000 specjalnie zaprojektowanych rowerów. Rowery te, zwane Buffalo Bicycles, są produkowane przez Giant Group i montowane przez lokalnych pracowników w krajach, w których prowadzi programy World Bicycle Relief. Każdy z nich został zaprojektowany specjalnie do przewożenia ciężkich ładunków, długich dystansów i nierównego terenu. Rowery Buffalo są proste w utrzymaniu i łatwe w naprawie, co zapewnia lata niezawodnego użytkowania w każdych warunkach.

Centrum kampanii RLK16 daje każdemu możliwość wywarcia wpływu i wzięcia udziału w wysiłkach na rzecz lepszego świata. Uczestnicy mogą bezpłatnie zarejestrować się i połączyć ze swoimi kontami Strava lub FitBit, aby ich przejazdy w dniach 17–19 maja zostały zaliczone na poczet tegorocznej akcji polegającej na przekazaniu 600 rowerów.

„Rowery to coś więcej niż tylko środek transportu; są wehikułami zmian, uwalniającymi potencjał w każdej społeczności, do której docierają” – powiedział Dave Neiswander, dyrektor generalny World Bicycle Relief. „Poprzez wydarzenie Ride Like King kierujemy zbiorową energię rowerzystów na całym świecie, aby jeszcze bardziej rozszerzyć naszą misję. Dołącz do nas i pedałuj w stronę przyszłości, w której rowery poprawią dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej i możliwości gospodarczych.”

Jazdy na Zwift w trakcie RLK16
W tym roku uczestnicy mają więcej możliwości niż kiedykolwiek, aby dołączyć do przejażdżek Zwift i być częścią ruchu. W dniach 17–19 maja odbędzie się 21 głównych wydarzeń „uroczystości”, z przejazdami zaplanowanymi co cztery godziny. Każdego dnia wyznaczona zostanie inna trasa. Przed głównymi wydarzeniami odbędzie się również seria przejażdżek rozgrzewkowych trwających cztery dni. W dniach 13–16 maja co dwie godziny będą organizowane przejazdy na rzecz zbiórki na dwóch różnych trasach do wyboru, a przejazdy te będą wliczane do celu zbiórki.

Przejażdżki Zwiftem będą wspierani przez profesjonalnych zawodników Giant, Liv i CADEX z stowarzyszonych drużyn, drużyn kolarstwa szosowego i górskiego, a także zawodowców triatlonu i szutrowych. Zaangażowani zostaną także globalni i lokalni ambasadorzy Giant i Liv, prowadząc przejażdżki Zwift i organizując wydarzenia na świeżym powietrzu w swoich społecznościach.

Wszyscy uczestnicy Zwift otrzymają zestawy RLK16, a uczestnicy głównych wydarzeń „uroczystości” będą mogli odblokować te zestawy po ukończeniu jazdy. Głównymi atrakcjami uroczystości będą rowery Giant TCR Advanced SL do przejażdżek po otwartych drogach, rowery Liv Langma Advanced SL do przejażdżek dla kobiet, a ostatniego dnia rowery WBR Buffalo. Przejażdżki na rozgrzewkę dodadzą opcję trasy szutrowej, oferując Giant Revolt Advanced Pro do przejażdżek otwartych i Liv Devote Advanced Pro do przejażdżek dla kobiet.

Oprócz rowerów do jazdy po szosie przeznaczone będą systemy CADEX 65 WheelSystems , a do jazdy po szutrach CADEX AR35 WheelSystems .

Uczestnicy przejażdżek na  Zwift zyskają szansę na wygranie koszulek RLK16 z limitowanej edycji wraz z kartą podpisaną przez króla Liu podczas każdej z przejażdżek w ramach wydarzenia głównego. Trzy koszulki z kartami zostaną rozdane w drodze losowych losowań podczas każdego z 21 przejazdów podczas głównego wydarzenia w dniach 17–19 maja.

Więcej koszulek zostanie także rozdanych uczestnikom lokalnych wydarzeń plenerowych Ride Like King w ich własnych społecznościach. Zachęcamy pracowników, sprzedawców detalicznych i przyjaciół Giant i Liv do wzięcia udziału w przejażdżce w dniach 17–19 maja i dzielenia się historiami i zdjęciami w mediach społecznościowych. Aby kwalifikować się do nagród, pasażerowie mogą po prostu publikować zdjęcia ze swoich przejazdów na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem #RideLikeKing w tych dniach.

Dlaczego jeździmy jak King?
W 2007 roku, w wieku 73 lat, King Liu przygotował się i ukończył 15-dniową podróż po Tajwanie o długości 927 km. Ta pomogło na nowo rozbudzić pasję Kinga do rowerowego stylu życia i korzyści, jakie jazda na rowerze może mieć dla zdrowia i kondycji. Aby uczcić tę pasję do jazdy na rowerze, członkowie Giant Group założyli w 2009 roku Ride Like King jako małe wydarzenie w firmie.

W kolejnych latach King poświęcał się dłuższym wycieczkom rowerowym, podróżując do bliskich i dalekich krajów, aby zainspirować ludzi i rządy do rozważenia pozytywnego wpływu, jaki może wywołać jazda na rowerze. King wycofał się ze stanowiska prezesa Giant w 2016 r., ale impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jak zacząć
Aby dowiedzieć się więcej o tegorocznych wydarzeniach Ride Like King, kliknij tutaj.

Aby zarejestrować się i uzyskać więcej informacji na temat centrum kampanii Ride Like King 16 organizacji World Bicycle Relief, kliknij tutaj i wybierz „Dołącz do nas”, aby utworzyć konto. Stamtąd ustaw daty rozpoczynające się 17 maja o 0:01 i kończące się 19 maja o 23:59. (Jeśli nie ustawisz dat, do celu 300 000 km będą wliczane tylko przejazdy w dniach 17–19 maja.) Po skonfigurowaniu konta wybierz z menu rozwijanego „Panel kontrolny”, przejdź do „Moja aktywność fitness”, połącz się do Strava lub Fitbit i wyznaczaj osobiste cele dotyczące dystansu. Jazdy można także dodawać ręcznie, korzystając z menu Moja aktywność fitness z menu rozwijanego. Uczestnicy mogą również używać swojego konta do zbierania funduszy na rzecz WBR podczas RLK16.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń Ride Like King na Zwift, kliknij tutaj.

Udostępnij