Załoga

O nas

Firma Giant powstała w 1972 roku aby tworzyć lepsze rowery i poprawić jakość jazdy. Od teraz rowery i akcesoria jednej z wiodących marek na świecie dostępne są w autoryzowanym sklepie w Olsztynie przy ul. Sikorskiego 17.

Nasz sklep jest jedynym miejscem w północno-wschodniej Polsce, w którym mogą Państwo zapoznać się z pełną kolekcją rowerów i akcesoriów firmy Giant. Oferujemy także profesjonalny serwis rowerowy, w którym realizujemy przeglądy i naprawy rowerów wszystkich marek.

Giant rozpoczął produkcję od lekkich ram chromo-molibdenowych. Firma była w stanie wyprodukować wysokiej jakości rowery w przystępnej cenie, a to pozwoliło rowerzystom doświadczyć jazdy w zupełnie nowych warunkach. Wtedy to zapoczątkowano szybki rozwój w pracach projektowych z wykorzystaniem zarówno aluminium, jak i kompozytów. Wprowadzono na rynek rower Cadex 980 C, model uważany za pierwszy atrakcyjny cenowo rower wykonany z kompozytów i dostępny dla masowego odbiorcy. Zrewolucjonizowano także rynek zaawansowanych rowerów szosowych wprowadzając ramę typu Compact Road. Z kolei zawieszenie Giant Maestro ustanowiło nowe standardy w dziedzinie rowerów w pełni amortyzowanych.

W ciągu minionych czterech dekad, Giant wzrósł ponad swoje producenckie korzenie i stał się światowym liderem na rynku wysokiej jakości rowerów i akcesoriów. Wraz z ponad 12 000 partnerów detalicznych na całym świecie firma inspirujeme do przeżywania rowerowej przygody wszystkich rowerzystów, począwszy od tych jeżdżących rekreacyjnie, po tych zajmujących się kolarstwem na profesjonalnym poziomie.

Rowery Giant wygrywają Mistrzostwa Świata. Zdobywają także nagrody w dziedzinie designu. Ale, co najważniejsze, podbijają serca rowerzystów, którzy uczynili jazdę na rowerze częścią swojego życia. Wspieramy ich w tym wyborze, ponieważ uważamy że to czyni otaczający nas świat lepszym.